Здобутки та досягнення ICC Ukraine за 2019 рік

Залишаючись вірними головним принципам та засадам записаним у Декларації Міжнародної Торгової Палати, Український національний комітет у 2019 році, використовуючи всі можливості глобальної системи бізнесу активно напрацьовував системні засади комунікації з владою, впровадження новітніх практик та вже існуючого досвіду, всіляко відстоював інтереси бізнесу, започатковував і підтримував нові проєкти.

Рік, що минає, був важкий для бізнесу, перш за все з огляду об’єктивних політичних подій, а саме ротації влади. І тим не менше Україні вдалося значно покращити свої показники у світових рейтингах, зокрема вона впевнено посіла своє місце серед десяти країн, по рівню залучення інвестицій. В цьому також є заслуга ІСС Ukraine.
Український національний комітет вважає що за цей рік є чим пишатися і про що звітувати перед своїми членами.

 1.  Після оновлення органів влади, ІСС Ukraine, для представництва бізнесу, і відстоюванні його інтересів при формуванні законодавчої нормативно-правової бази налагодило тісну комунікацію з владними структурами. Члени ІСС Ukraine увійшли у Громадські ради при економічних інституціях, стали помічниками-консультантами при комітетах Верховної Ради, постійно беруть участь в парламентських слуханнях при підготовці економічних законопроектів.
 2.  ІСС Ukraine був залучений до формування Ради експортерів та інвесторів при МЗС України, базуючись на нових принципах, з метою її більш активного долучення до процесів заради сприяння міжнародній торгівлі за участю українських компаній та залученню в Україну інвестицій.
 3. ІСС Ukraine створив Експертну Раду з розгляду, затвердження та пошуку фінансування для інвестпроектів. Відбулося перше засідання, відібрано та затверджено 4 проєкти. Тепер ІСС Ukraine активно шукає кошти, виступаючи їх гарантом.
 4.  ІСС Ukraine активно долучилося до популяризації нових правил, Incoterms® 2020, які вступають в дію з 1 січня 2020 року. УНК МТП започаткував програму проведення регіональних семінарів з Incoterms® 2020.
 5.  Зважаючи на те, що суттєве покращення інвестиційного рейтингу України пов»язане перш за все з розвитком «Зеленої» енергетики, ІСС Ukraine активно долучилося до відстоювання позиції інвесторів у недопущення ретроспективного перегляду тарифів для відновлювальної енергетики.
 6.  ІСС Ukraine активно бере участь у підготовці України до Експо 2020 в Дубаї. Рішення комітету з підготовки полягають у презентації новітнього образу України спрямованого перш за все у напрямку діджиталізації.
 7.  ІСС Ukraine презентувало в Штаб-квартирі МТП в Парижі нову програму E-bridge, яка передбачає зовсім новий підхід в організації та супроводі торгових операцій. Проєкт охоплює 10 країн, підтримано особисто Генеральним секретарем ІСС Джоном Дентоном, і на початку нового року почне втілюватися в життя на практиці.
 8.  Свій вклад в програми ІСС по збереженню клімату Український національний комітет робить цілої низкою екопрограм. Зокрема впровадженням на промислових підприємствах обладнання “HYDROFLOW”, що дозволяє значно скоротити затрати на очищення води. Програмою вже охоплені найпотужніші виробничі підприємства та атомні станції.
 9.  Традиційно ІСС Ukraine продовжує втілювати в життя екологічні заходи відповідно до проєкту «Життя в стилі Еко». В рамках цього проекту у 2019 році на Тернопільщині було запущено сонячну електростанцію.
 10.  ІСС Ukraine традиційно підтримує програми гендерної рівності. Проведено низку конференцій та форумів спрямованих на підтримку рівності в бізнесі. ІСС Ukraine визнаний як один із найактивніших Національних комітетів з цього питання в Штаб-квартирі ІСС в Парижі.
 11.  ІСС Ukraine активно долучився до заходів, які впроваджує Кабінет Міністрів у напрямку діджиталізації. Учасники УНК МТП є членами відповідної Урядової комісії, і системно беруть найактивнішу участь у її роботі.
 12.  Завдяки системній роботі з митницею вдалося досягнути домовленостей з впровадженням на пунктах пропуску сканерів «Рапіскан», які до мінімуму зведуть ризики корупції при перетині кордону.
 13.  Активно проводиться робота в напрямку спрощення процедур торгівлі. ІСС Ukraine активно долучилася до роботи в цьому напрямку, постійно спрямовуючи та наголошуючи на баченні бізнесу вирішення проблемякі виникають, та впровадженні норм які прийняті у всьому світу і провідником яких є ІСС.
 14.  ІСС Ukraine через Ділову Раду ГУАМ, де Президент УНК МТП Володимир Щелкунов є Головою, активно долучилося до роботи над створенням Зони вільної торгівлі у межах об»єднанння, при цьому працюючи по всім програмам, які спрямовані на поліпшення ведення бізнесу на території країн ГУАМ.
 15.  ІСС Ukraine впроваджуєпроєкт«Медичного туризму». Низка українських установ медичного обслуговування вже долучилося до цього проекту, відбулася підготовча робота, і наступного року очікується його практичне втілення.