12 досягнень які дозволили бізнесу працювати успішно на користь людям та планеті у 2019 році

ІСС оприлюднило 12 головних здобутків і досягнень організації за 2019 рік.

Починаючи від оприлюднення Столітньої декларації, що встановлює основні принципи для МТП, йдеться в матеріалі опублікованому на головному сайті ІСС, до ухвалення масштабних рішень, які приймалися впродовж року відповідно до щоденних викликів, і які сприяли досягненню глобальних цілей для людей і планети, можна сказати що 2019 рік був один із найбільш напружених для Міжнародної торгової палати. Від імені 45 мільйонів підприємств по всьому світу можна відзначити основні 12 пунктів наших досягнень.

  1. Були викладені основні принципи, що керують бізнесом нового століття 

З нагоди Столітнього саміту ICC, який відзначає ICC @ 100, ми створили бачення формування майбутнього глобального бізнесу на наступне століття. Декларація ICC зобов’язує світову організацію бізнесу використовувати весь спектр своїх ресурсів глобальної мережі для вирішення викликів і проблем у ХХІ столітті.

Напередодні святкування сторіччя, ICC також була оприлюднена нова робоча програма, організована навколо перших п’яти кампаній, для відпрацювання й унікальних можливостей глобальної мережі ICC для досягнення реальних змін.

2. Було запущено Incoterms® 2020

Допомагаючи імпортерам та експортерам по всьому світу сприяти міжнародній торгівлі і уникнути непорозумінь, ICC випустила нове видання правил Incoterms® – вперше, вони були створені в 1936 році.
Опублікована у вересні на новій платформі електронної комерції ICC Knowledge to Go, Incoterms® 2020 спрощує визначення найбільш торговельних термінів для контрактів. Понад 250 стартових заходів та навчальних семінарів проводяться по всьому світу для підтримки набуття чинності правил, а також онлайн-курс та програма сертифікатів, доступна в Академії ICC. Забігаючи наперед, ICC співпрацює з цифровим партнером Perlin для оптимізації правил Incoterms® за допомогою технології blockchain.

  1. Були мобілізовані безпрецедентні зусилля бізнесу для запобігання кліматичним змінам у всьому світі

Під час 11-го Всесвітнього конгресу палат у червні ICC запустила Кліматичну коаліцію палат, щоб продемонструвати прихильність ТПП у проведенні заходів, узгоджених до Паризької угоди та новітньою наукою про клімат. Під час пленарного засідання Конгресу, присвяченого цілям сталого розвитку, Спеціальний представник Організації Об’єднаних Націй на саміті щодо кліматичних змін у 2019 році Луїс Альфонсо де Альба закликав лідерів палат та бізнесу приєднатися до політиків у боротьбі зі зміною клімату.
На саміті Організації Об’єднаних Націй з питань клімату, який відбувся у вересні, генеральний секретар ICC Джон Denton оголосив, що більше ніж 2100 торгово-промислових палат створили відповідну Коаліцію. Це гуртування ознаменувало «важливу точку» на підтримку дій щодо подолання зростаючих кліматичних надзвичайних ситуацій. Коаліція, що представляє понад 10 мільйонів лідерів місцевого бізнесу, також була оголошена частиною Альянсу Кліматичних амбіцій під час переговорів цього місяця в Мадриді на COP25.
Імперативом сталого розвитку стало представлення МТП у глобальній програмі, що визначено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у вересні. Очолив її Генеральний секретар ІСС Джон Дентон та Голова Пол Полман. Міжнародна Торгова Палата брала активну участь у низці зустрічей на високому рівні з питань фінансування, охорони здоров’я та малих острівних країн, що розвиваються, як інституційний представник 45 мільйонів компаній у понад 100 країнах.

4. Узгоджено фінансову систему з цілями клімату та стійкого розвитку

Для подолання зростаючої стурбованості прогалинами у фінансуванні для підтримки реалізації глобальних цілей сталого розвитку Генеральний секретар ICC Джон Дентон опублікував відкритий лист до міністрів фінансів із закликом переосмислити регуляторні межі для узгодження інвестиційних стимулів із цілями Паризької угоди 2015 року та цілей Організації Об’єднаної Нації.
Після десятирічної програми корекції фінансового сектору після останньої кризи настав час надати можливість системі виправити це. На COP25 @ICCSecGen закликав міністрів фінансів сміливо підтримувати ParisAgreement та SDG.

  1. Були розгорнуті цифрові рішення для торгівлі

Новаторський центр майбутнього торгівлі, створений ICC та Perlin за підтримки Enterprise Singapore, дозволяє торгувати за допомогою інноваційних рішень блокчейн — включаючи платформу ICC Clarify (для відстеження ланцюгів вартості), Міжнародного електронного реєстру суден (для цифрової реєстрації суден) та інші інструменти, пов’язані з технологією судна.
Були також видані нові електронні правила для просування цифровізації практики фінансування торгівлі, пропонуючи рішення для банків, які працюють у сучасній цифровій системі фінансування торгівлі. А також успішно виданий найперший електронний КарнетATA.

  1. Були висловлено серйозне занепокоєння, коли тарифи почали загрожувати порушенням Інтернету

Відповідаючи на бажання деяких держав скасувати мораторій Світової організації торгівлі (СОТ) на митні збори на електронні передачі, ICC висловив занепокоєння світовим бізнесом шляхом запуску кампанії DontLetTariffsBreakTheInternet.
На початку цього місяця ICC вітав рішення членів СОТ про поновлення мораторію до наступної конференції міністрів з цього приводу в червні 2020 року.
У квітні Генеральний секретар ІСС також закликав негайно реагувати на цифровий протекціонізм у листі, опублікованому в Financial Times.

7. Ініційована дискусія, щоб податкові режими не стримували зростання електронної комерції

У вересні ICC опублікувала вступний запис про переговори СОТ щодо торгових аспектів електронної комерції. Документ включав п’ять основних рекомендацій для членів СОТ, щоб гарантувати, що їхні режими податку на товари та послуги та ПДВ не гальмували зростання електронної комерції.
8. Ми видали новаторські рекомендації щодо реформування світової торгівлі
ICC оприлюднила низку рекомендацій, які спрямовують майбутнє міжнародної торгівлі. Настанови забезпечують підхід, орієнтований на результати, до реформування МТ з метою зробити торгівлю роботою для людей та планеті. Попри поточну глобальну торговельну напругу, наші рекомендації підтверджують важливість багатосторонньої торгівлі та системи СОТ.

  1. Ми отримали визнання за нашу роботу з дотримання етики

ICC отримав премію за дотримання бізнес етику у 2019 році. Премія SCCE визнає тих, хто зробив вагомий внесок у цю сферу. Енн Райлі, голова спеціальної групи МСС з питань дотримання антимонопольного законодавства та адвокатури та віцеголова комісії ICC з питань конкуренції, у вересні прийняла нагороду від імені нашої організації в Інституті відповідності та етики.

  1. Опубліковані оновлені настанови щодо маркетингових комунікацій для бізнесу

Структури надають бізнесу керівництво щодо того, як використовувати свої продукти законним, порядним, чесним та правдивим способом, та уточнюють, що кожен повинен дотримуватися відповідних правил.

  1. Було зроблено все, посилити голос бізнесу там, де він є важливим

ICC розширила свою глобальну мережу, включивши нове представництво в Женеві та Брюсселі, наблизивши голос бізнесу до політиків. Розширення зміцнює унікальний глобальний вплив ICC та посилює міжнародну діяльність світових організацій бізнесу, що охоплює понад 45 мільйонів компаній у всьому світі.

  1. Була запущена програма мобільних додатків APPsully

ICC запустила практичні програми для Правил Incoterms®, Служб вирішення спорів та карнет ATA, допомагаючи користувачам наших сервісів та інструментів у всьому світі отримати доступ до потрібної інформації на своїх мобільних пристроях у будь-який час та в будь-якому місці.