Яким чином рециркулятор вбиває бактерії та мікроорганізми? Та чи безпечно використовувати бактерицидний рециркулятор у будинку/квартирі?

Процес дезінфекції повітря проходить всередині корпусу, так що УФ-випромінювання не поширюється в приміщенні. Повітря потрапляє усередину пристрою, де під дією ультрафіолету обеззаражується та виходить назовні. Цим безпосередньо очищеним повітрям ви вдихаєте.

Ультрафіолетові промені здатні вбивати мікроорганізми безпосередньо, так і впливати на їх ДНК, позбавляючи здатності до розмноження. Найбільш чутливі до ультрафіолету віруси і бактерії в вегетативної формі (палички, коки). Менше реагують на УФ-опромінення гриби і найпростіші мікроорганізми, особливо спорові форми. В середньому виживають після впливу УФ-опромінення мікроорганізми становлять близько 0,01% від мікробіологічної популяції, але для деяких видів (а також штамів або генотипів) цей показник може досягати 10%. І навіть в цьому випадку опромінювача-рециркулятор вдасться очистити повітря приміщення на 90%! В середньому ж мова йде про 95-98%.

Проте слід знати і дотримуватися таких правил техніки безпеки:

1) Забороняється використання приладу з ознаками несправності;

2) Не можна вмикати рециркулятор при знятому корпусі без спеціальних окулярів;

3) При безпосередньому контакті з УФ-лампою необхідно стежити за цілісністю її колби;

4) При пошкодженні колби негайно проводиться обробка осколків і місця, де вона розбилася, 1-процентним розчином марганцівки для знешкодження ртутної складової.

Також майте на увазі, що УФ-лампи мають термін служби, після закінчення якого їх обов'язково потрібно міняти, інакше вони можуть в будь-який момент перегоріти.