Якої шкоди очам може заподіяти ультрафіолетове випромінювання?

1) Вплив! Ультрафіолетове світло - це невидиме для очей електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі 100-400 нм. Вона коротше, ніж у денного світла, але енергія ультрафіолетових променів набагато вище, ніж у видимого спектру. В цьому і полягає основна їх небезпека. Людина не відчуває, як УФ-випромінювання впливає на його очі. Наслідки такого впливу можуть проявитися через багато років.

2) Типи опромінення! Існують 3 типи ультрафіолетових променів: УФ-С, УФ-В і УФ-А. Вони відрізняються по довжині. Перші є короткохвильовими. Гіпотетично вони найнебезпечніші для нас, але ми захищені від УФ-С променів озоновим шаром атмосфери. Промені УФ-В частково затримуються озоном. Вони більше шкодять рогівці і слизовій оболонці. У більш глибокі структури очного яблука вони проникнути не можуть. Кришталик поглинає промені спектру А. Вони здатні потрапити і на сітківку, яка не відновлюється після пошкоджень такого характеру. Сітчаста оболонка може постраждати від видимого світла, якщо він занадто інтенсивний. При цьому для очей шкідливий будь ультрафіолет, природний і штучний.

3) Ураження! В залежності від особливостей шкоди впливу на очі УФ-випромінювання, може бути короткостроковим і тривалим. У другому випадку страждають внутрішні оболонки очного яблука і кришталик. УФ-випромінювання здатне викликати такі важкі патології, як: катаракта,

вікова макулярна дистрофія сітківки, птерігіум (наростання непрозорої тканини), кон'юнктивальної оболонки на рогівку, кліматична крапельна кератопатія - (помутніння рогівки ока), та навіть у важких випадках - рак.

Всі вони супроводжуються погіршенням зору і часто призводять до повної сліпоти. При цьому катаракта і макулодистрофії - не такі рідкісні офтальмопатологіі. Вони стають причиною втрати зорових функцій у багатьох літніх людей.

Тому бережіть себе та своє здоров'я.