Віце-президент ICC UKRAINE олена подолєва взяла участь у міжнародному форумі «україна на шляху до подолання домашнього те гендерного зумовленого насильства»

Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні виступило організатором Міжнародного форуму «Україна на шляху до подолання домашнього та ґендерно зумовленого насильства», який відбувся у м. Києві

За останні 5 років Україна досягла значного прогресу в розбудові системи запобігання та протидії ґендерно зумовленому насильству. Інноваційні моделі надання послуг, створені в рамках реагування на потреби населення під час гуманітарної кризи на сході України, забезпечили доступ тисяч людей, які постраждали від ґендерно зумовленого насильства, в тому числі у східних областях, до необхідної психологічної, соціальної, медичної і правової допомоги.

Гармонізація національного законодавства з міжнародними стандартами, зокрема прийняття Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та внесення змін до Кримінального Кодексу України, що визнають домашнє насильство злочином, довели, що справжній поступ у боротьбі з насильством відбувається і закріплюється в українській політиці та суспільстві.

У листопаді 2019 року під час Саміту в Найробі, що відбувався з нагоди 25-ї річниці Міжнародної конференції з питань народонаселення та розвитку, уряд України підтвердив своє зобов’язання подолати ґендерно зумовлене насильство в українському суспільстві до 2030 року.
Міжнародний форум «Україна на шляху до подолання домашнього та ґендерно зумовленого насильства» стане платформою для аналізу прогресу у розбудові національної системи запобігання та протидії ґендерно зумовленому насильству, а також обговорення стратегії досягнення нульового рівня насильства щодо жінок та дівчат в Україні до 2030 року.