Відбулося чергове засідання експертної ради українського національного комітету міжнародної торгової палати

Під головуванням Віце-президента з питань регіональних інвестицій ICC Ukraine Сергія Махоріна, відбулося чергове засідання Експертної Ради ICC Ukraine, на якому розглядалися три інвестиційні проекті, які надали представники малого та середнього бізнесу.

Засідання Експертної Ради проводилося як завжди в режимі скайп-конференції, яка транслювалася на всю Україну. В ній взяли участь керівники Експертної Ради, представники ІСС Ukraine – експерти за напрямами діяльності та регіональні представники ICC Ukraine.

Перший інвестиційний проект – доповідав Голова ради директорів групи компаній «Захід-Схід» («West-East Group») Андросюк Ю.Є. Він представив  проект «ЕкоНаноБуд».

«ЕкоНаноБуд» – виробництво полімерних будівельних і дорожньо-будівельних матеріалів нового покоління (наноасфальтобетонів) з перероблених промислових відходів (сірка, шлаки, зола ТЕС, гудрони та ін.).

Очікувані результати від реалізації проекту:

 1. дороги найкращого світового рівня з гарантійним терміном експлуатації 10 років та більше;
 2. високотехнологічні та прибуткові підприємства по переробці промислових відходів на будівельні матеріали нового покоління;
 3. значне скорочення термінів будівництва великих інфраструктурних споруд завдяки швидкому набору марочної міцності Нано-бетонів (менше 1 доби);
 4. значне спрощення експлуатації нових інфраструктурних об’єктів завдяки стійкості Нано-бетонів до агресивних хімічних та біологічних середовищ;
 5. економія мільярдів гривень державних коштів завдяки імпортозаміщенню бітуму та цементу високих марок;
 6. можливість експортувати високоякісний в’яжучий матеріал власного виробництва;
 7. створення сотень робочих місць для молодих спеціалістів;
 8. переробка мільйонів тон відходів та рекультивація земель. Зменшення викидів СО2, покращення екологічного стану та здоров’я людей.

Проект «ЕкоНаноБуд» високо оцінений експертами Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) і рекомендований до реалізації в українських інфраструктурних проектах. «ЕкоНаноБуд» буде представлений ICC Ukraine на міжнародних виставках і форумах та рекомендований для фінансування іноземним інвесторам.

Другий інвестиційний проект –  “Виробництво насіння та волокна з технічної коноплі (Київська обл., смт Ворзель, Бородянка).

“Проект передбачає створення підприємства по вирощуванню технічних конопель та її переробці для отримання насіння, волокна і костриці. Ці продукти, в свою, чергу є вхідною сировиною для виробництва олій, лікарських препаратів, тканин, мотузок і шпагатів, паперу, будівельних матеріалів та ін. Відповідно до чинного в Україні законодавства, в технічній коноплі міститься вкрай мало психоактивних речовин – менше 0,08% , тому така культура не несе будь-якого негативного соціального ефекту.

Попит з боку кінцевого споживача на продукцію, виготовлену на основі сировини з конопель, збільшується щорічно. Відповідно, зростає попит промислових підприємств на якісну сировину. Таким чином, виробники з Європи і Азії зацікавлені в поставках сировини з України.

Конопля є однією з найбільш високорентабельних технічних культур. Також при її вирощуванні потрібно застосування значно меншої кількості хімічних речовин в порівнянні з іншими рослинами. А якщо говорити про виробництво паперу з конопляних волокон, то це має значний екологічний ефект. З 1 га посівів технічних конопель можна створити стільки ж целюлози, скільки з 5 га лісу, який буде рости в кращому випадку в 5-6 разів повільніше, ніж коноплі.

Потужності підприємства і угіддя для посівів рослини будуть розташовані у Київській області. Банк землі складе 1 тис.га. Землю планується взяти в довгострокову оренду.

Також планується будівництво власних виробничих, адміністративних та складських приміщень за технологією швидкомонтованих модульних будівель. Початок експлуатації власних приміщень, згідно з планом, припадає на березень 2020 року – до моменту збирання першого врожаю. До цього часу будуть використовуватися орендовані приміщення.

Що стосується сільськогосподарських робіт, то закупівля насіння відбувається в березні, дискування, оранка, добриво і посів – в квітні, обприскування – в травні і червні, а підгодівля – в липні. Сировина надходить у виробництво відразу після збору врожаю – у вересні. Перші продажі починаються в січні 2021 р. Потужність переробки складає 1 т сировини на годину. Для посіву повинні використовуватися спеціальні ліцензовані насіння технічних конопель.”

Члени Експертної Ради ІСС Ukraine підтримали проект, так як він буде служити розвитку регіону та запропонували свої послуги при підготовці документів проекту для передачі в один з банків Києва, який спеціалізується на фінансуванні сільськогосподарського виробництва, або іноземним інвесторам.

Третій інвестиційний проект – Створення мережі бджолиних екоферм  “Бджолиний рай” (Закарпатська, Винницька області).

“Создаваемое фермерское хозяйство ФХ «Пчелиный рай» это современное научно-производственное предприятие специализирующееся на двух основных направлениях деятельности:

 • производство пчел и продуктов пчеловодства, промышленное выращивание многих лекарственных растений-медоносов, откорм гусей и уток с использованием зеленого конвейера культивируемых растений, комплексное, максимально полное и безотходное использование продуктов производства.
 • осуществление научно-экспериментальных мероприятий направленных на поиск причин устойчивой, всемирной тенденции всевозрастающего падежа поголовья пчел и методов борьбы с этими причинами.

Данный проект, основанный на многолетнем опыте участников, с учетом самых современных подходов к организации и ведению экологических пчелохозяйств и отвечает всем современным требованиям, а именно:

 • своевременный, поскольку во всем мире все более остро стоит вопрос сохранения популяций пчел, особенно таких высоко производительных как Карпатка;
 • быстро окупаемый, с максимальным сроком окупаемости 3 года;
 • высоко рентабельный за счет правильной организации ведения хозяйства;
 • комплексный, поскольку предусматривает своеобразный экономический симбиоз при выращивании разных культур растений и видов животных;
 • новаторский, поскольку предусматривает использование собственных новаторских решений и достижений современной науки в данной отрасли;
 • социально адаптированный потому, что в его реализацию будут вовлечены сотни рабочих и специалистов;
 • экологический, поскольку в его реализации предусмотрено использование исключительно природосберегающих технологий ведения хозяйства, а факт увеличения поголовья пчел породы Карпатка в разных регионах страны очень положительно влияет на окружающую среду и особенно на экосистему региона, где будет вестись хозяйство.
 • экономически целесообразный так как большая часть готовой продукции будет экспортироваться;
 • мало рисковый, поскольку предполагает получение дохода от разных видов источников, что ведет к существенной конверсии рисков.

 Цели хозяйства.

Основной целью ФХ «Пчелиный рай» будет:

 • создание эффективного, новаторского пчелохозяйства по мультипликационному принципу;
 •  создание научно-производственной площадки на базе ФХ «Пчелиный рай» для изучения влияния электромагнитных волн короткого диапазона на жизнедеятельность пчел;
 • промышленная технология разведения пчелосемей;
 • промышленная технология выращивания медоносных трав для
 • получения экологически чистых продуктов пчеловодства: меда, перги, воска, настоек и т.д.;
 • промышленная технология выращивания семян медоносных трав;
 • выход на внутренний и внешний рынки торговли пчелами и пчелопродуктами, ягодами малины и лекарственными растениями;
 • организация экологического выращивания птицы с использованием зеленого конвейера;
 • создание высокорентабельного бизнеса способного обеспечить быстрый возврат вложенных инвестиций. 

Проект цікавий, він буде запропонований для фінансування одному з банків України, які є членами ІСС Ukraine, або іноземним інвесторам.