ICC звернулась із відкритим листом до міністрів фінансів G20

Відкритий лист

Глобальний бізнес, працівники та громадянське суспільство закликають до комплексного звільнення від боргів у зв’язку з надзвичайною ситуацією, щоб країни, що розвиваються, могли боротися з пандемією COVID-19

Шановні Міністри фінансів,

Ми пишемо додатково вам до листа який був надіслано 10 квітня 2020 року, в якому закликали уряди G20 взяти міжнародний борг та списати  боротьбі проти COVID-19 перед весняними зустрічами груп Світового банку ( WBG) та Міжнародного валютного фонду ( МВФ).

Від імені бізнесу, працівників та громадянського суспільства в усьому світі ми хочемо скористатися цією нагодою, щоб подякувати вам за ваше керівництво у створенні ініціативи Призупинення обслуговування боргів ( DSSI) —І, крім того, захоплюємся зобов’язаннями кількох урядів доповнити договір по запобіганню катастрофи МВФ, спрямовану на утримання та зменшення бідності. Для реальної економіки та суспільства в цілому цей пакет заходів був вітальним сигналом та всебічне зобов’язання G20 щодо усунення будь-якого ризику безладного, суверенного та боргової кризи, що ускладнює людські та економічні вигоди від COVID-19.

Однак стає все зрозумілішим, що від вашого керівництва потрібно терміново вирішити ці вимоги.

Оскільки глобальна економіка зіткнулася з ще глибшим спадом, ніж прогнозували у квітні, зараз необхідні рішучі та всебічні дії для того, щоб обслуговування боргів не заважало розвинутим урядам економіки захищати життя та життєдіяльність своїх громадян в умовах пандемії. Ми особливо стурбовані зростаючою кількістю країн, які вже стикаються із загрозою виникнення боргових проблем, включаючи багато країн, які наразі не входять до сфери ДСНС, економіка яких зазнала сильного впливу зовнішніх потрясінь, спричинених COVID-19.

У цьому контексті ми пишемо напередодні цьогорічного засідання міністрів фінансів G20 та центральних банків губернаторів, щоб закликати вас сформувати новий пакет заходів щодо зменшення боргу, пропорційних за масштабами тяжкості кризи COVID-19.

Будь-який такий план повинен бути достатньо сміливим для усунення бар’єрів, які обтяжують суверенний борг на шляху пандемічного стримування – водночас дозволяючи глобальному одужанню, що визначає пріоритетність здоров’я, гідну роботу та зростання реальної економіки.

З цією метою ми закликаємо Вас розвивати створення ДСНС шляхом:

  • Продовження призупинення виплат боргів до 30 квітня 2022 р. Відповідно до передбачуваної економічної невизначеності та збитків, спричинених пандемією;
  • Розширення сфери дії ДСНС для охоплення країн з нижчим та середнім рівнем доходу, виходячи з уразливості їхнього здоров’я та боргів;
  • Поповнення CCRT МВФ для покриття всіх виплат бідності та зростання довірчого кредиту до квітня 2022 року;
  • Створення механізми фінансування у багатосторонніх банках розвитку за зразком МВФ МВС, що охоплює – як мінімум – виплати заборгованості країнами МАР та країнами, що входять до МАР, до квітня 2022 року;
  • Створення нових інституційних механізмів для забезпечення повної участі приватних та двосторонніх кредиторів у забезпеченні погашення боргу відповідно до будь-якого розширення до ДСНС;
  • Уточнення очікування, що приватні кредитори будуть брати участь колективно на порівнянних умовах з офіційними кредиторами;
  • Усунення будь-яких потенційних бар’єрів для повної участі приватних кредиторів у ДСНС шляхом надання узгодженого роз’яснення щодо застосування діючих регуляторних рамок.

Додайте короткий додаток, що містить більш детальні пропозиції, що відповідають ряду цих головних рекомендацій, які були розроблені шляхом проведення широких консультацій із широким колом учасників ринку та експертів з державного боргу.

Ми вважаємо, що подібний пакет – якщо його ефективно реалізовувати за допомогою відповідних механізмів прозорості – виявиться корисним для офіційних кредиторів, власників облігацій та державних боржників. Для подолання цієї масштабної кризи такі заходи також повинні бути доповнені відповідними грошово-фінансовими заходами для підтримки країн, що потребують, включаючи видачу спеціальних прав залучення МВФ.

Дивлячись на середньострокову перспективу, ми також закликаємо уряди G20 намітити шлях до того, щоб перекриття боргів не перешкоджало перспективі надійного зростання до глобальної економіки після пандемії. Подовження вікна припинення та надання допомоги до квітня 2022 р. повинно забезпечити достатній час для створення відповідного процесу для забезпечення справедливих, всеосяжних та обов’язкових розрахунків у випадках виникнення заборгованості – та розроблення допомоги щодо заборгованості для країн, що потребують, для узгоджуються з Цілями сталого розвитку.

Видалення суверенного боргу з пандемічного стримування та економічної кризи є абсолютним імперативом для бізнесу, працівників та громадян у всьому світі. Необхідні інвестиції від провідних світових економістів є хвилиною порівняно з соціально-економічними витратами бездіяльності.

Ми чекаємо ваших термінових дій.

Джон Дентон,                 Генеральний секретар ICC

Шаран Берро,                 Генеральний секретар МСЕ

Майкл Шелдрик,           головний офіцер з питань політики та урядових питань, глобальний громадяни