ICC виступило з цифровими ініціативами, які забезпечать бізнес і глобальну торгівлю в новому столітті

Міжнародна торгова палата (ICC) співпрацює з урядом, бізнесом та громадянським суспільством для створення цифрових рішень, які сприятимуть економічному процвітанню для всіх.

Як частина Декларації ICC про наступне століття глобального бізнесу, ICC прагне максимально використовувати переваги цифрової економіки шляхом встановлення ключових засад партнерств для уніфікації, спрощення та трансформації торгових процесів.

Ось сім цифрових ініціатив ICC, які підготують бізнес до майбутнього світової торгівлі:

1). TradeTrust сприяє ICC TradeFlow

Під час щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі ICC приєдналася до уряду Сінгапуру та великих компаній ключових галузей, щоб запустити TradeTrust – державно-приватне партнерство, яке використовує технологію блокчейну для оцифрування глобальної торгівлі. Межі TradeTrust дозволяють взаємодіяти на різних торгових платформах для обміну торговими документами на публічному блокчейнові.

ICC TradeFlow, блокчейн-платформа, розроблена ICC та Perlin для спрощення процесу торговельної документації для всіх, був першим проектом, побудованим у мережі TradeTrust. Платформа, запущена ICC, DBS Bank, Trafigura, Управлінням розвитку засобів масової інформації Infocomm (IMDA), Enterprise Singapore та Perlin, дозволяє бізнесу візуально відображати торговельні потоки, видавати інструкції партнерам та аналізувати торгові дії в режимі реального часу.

2). Ініціатива цифрових стандартів торгівлі

Банківська комісія ICC оголосила про створення Ініціативи цифрових стандартів торгівлі (DSI) для встановлення відкритих технологічних стандартів, які сприятимуть взаємодії між блокчейном та технологічними платформами що існують.

3). Діджиталізація в робочій групі з фінансування торгівлі

Робоча група з питань цифрової галузі фінансів торгівлі ICC координує роботу Банківської комісії ICC, пов’язану з цифровізацією глобальної торгівлі, включаючи Інтернет речей (IoT), штучний інтелект та блокчейн.

Сформована у 2017 році Робоча група оцінила всі існуючі правила ICC щодо електронної сумісності, що призвело до випуску eUCP версії 2.0 та eURC версії 1.0. Крім того, Робоча група провела опитування, щоб зрозуміти права третіх осіб за електронними накладними, і розробила Дорожню карту цифрової торгівлі, інструмент комунікації для політиків, які займаються роботою в галузі цифрової торгівлі.

4). Партнерство з Перліном

У травні 2019 року генеральний секретар ICC Джон Дентон оголосив про створення технологічного партнерства між ICC та технологічною компанією Blockchain Perlin, заснованою в Сінгапурі. У рамках цього партнерства ICC та Perlin будуть співпрацювати над розробкою інноваційних продуктів blockchain, які спростять та перетворять глобальну торгівлю.
AirCarbon, Perlin та ICC на COP25
Визнаючи значний вплив комерційного повітряного руху на навколишнє середовище, ICC, Perlin та AirCarbon утворили партнерство COP25 для полегшення схем кредитування для зменшення авіаційних викидів у світі. ICC співпрацюватиме зі своєю глобальною мережею задля прийняття AirCarbon Exchange – першої у світі торговельної мережі, що підтримується блокчейном, для карбонових кредитів, сумісних з CORSIA. CORSIA, Схему компенсації та скорочення викидів вуглецю в Міжнародну авіаційну організацію, була підписана в Монреалі у 2016 році 191 країною.

Кліматична коаліція палат

Кліматична коаліція Палат — це ініціатива, ініційована МТП, щоб мобілізувати ТП для здійснення кліматичних дій, вирівнюючи обмеження глобального підйому температури на 1,5 ° С вище доіндустріального рівня та досягнення нульових викидів не пізніше 2050 року. Коаліція, яка була визнаний частиною важливого Альянсу Кліматичних Амбіцій на COP25, має на меті негайно зменшити слід парникових наслідків від діяльності камерних служб.

Торгово-промислові палати можуть використовувати технологію blockchain Perlin для відстеження їх ланцюгів вартості та впровадження більш стійкої моделі надання послуг місцевому бізнесу.

ICC – Центр майбутньої торгівлі

ICC, Perlin і Enterprise Singapore створили Центр майбутньої торгівлі ICC в Сінгапурі, інноваційний центр для створення та розвитку блокчейн-рішень для бізнесу. Від Центру майбутньої торгівлі ICC та Perlin будуть працювати разом для прискорення комерційного впровадження блокчейн-технологій для бізнесу.

Міжнародний електронний реєстр суден (IERS)

У співпраці з Перліном та Сінгапурською асоціацією судноплавства ICC оголосила про створення Міжнародного електронного реєстру суден, першої у світі цифрової системи реєстрації на блокчейнах. IERS стандартизує міжнародну систему реєстрації та відновлення доставки за допомогою цифрових технологій.

Партнерство ICC з Perlin дозволяє глобальній мережі членських організацій ICC отримати доступ до Perlin Clarify – рішення блокчейн, що дозволяє бізнесу відстежувати їхні ланцюги цінностей. Perlin Clarify дозволяє підприємствам відстежувати їх відповідність урядовим нормам, екологічним стандартам та іншим галузевим показникам.

Правила Incoterms® та розумні контакти

ICC за підтримки Perlin здійснює пілотування налаштованих, самостійно виконуючих цифрових угод про продаж, які включають в договори останню редакцію правил Incoterms®. Створення цих правил Incoterms®, що підтримується блокчейн, за допомогою смарт-контрактів допоможе полегшити торгівлю, зменшивши витрати, з якими стикаються імпортери та експортери по всьому світу.

5). Партнерство з GIST Advisory

У рамках щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, пан Дентон підтримав Павана Сухдева, генерального директора GIST та президента Всесвітнього фонду дикої природи, щоб запустити дві цифрові платформи, які відстежують вплив на навколишнє середовище бізнес-операцій для компаній усіх розмірів. Платформи I360X та SME360X, використовують аналітику та глобальні бази даних для вимірювання впливу ринкових товарів та послуг на навколишнє середовище.

Завдяки аналітичній інформації, що надається цими платформами, компанії можуть перевести свою діяльність до більш стійкої моделі майбутнього.

6). Карнет eATA

У листопаді 2019 року ICC успішно пілотувала перший в історії цифровий карнет ATA – митний документ, що дозволяє безмитним та неоподатковуваним переміщенням товарів до одного року. Проект, відомий як пілот Меркурія II, спочатку був розпочатий ICC у 2018 році як частина зобов’язань організації використовувати цифрові технології для спрощення процесу торговельної документації.

Протягом наступних шести місяців проект вступить у випробувальну фазу з шістьма пілотними країнами-учасницями, включаючи Бельгію, Китай, Росію, Швейцарію, Великобританію та Сполучені Штати. Генеральний директор Європейського Союзу з питань оподаткування та митний союз активно підтримує впровадження книжки eAta.

7). Цифрові платформи зі Світовою організацією торгівлі (СОТ)

Глобальний діалог з торгівлі

У жовтні 2018 р. Пан Дентон та Генеральний директор Світової організації торгівлі Роберто Азеведо розпочали цифрову платформу «Глобальний діалог про торгівлю», щоб зібрати інформацію від політиків, лідерів бізнесу та наукових працівників про майбутнє світової торгівлі.

Перша серія дебатів, яка завершилася в березні 2019 року, призвела до набору конкретних політичних рекомендацій щодо надання керівництву зацікавленим сторонам щодо зміцнення багатосторонньої торгівлі.

Торгові діалоги

На прохання СОТ та В20 МТП несе відповідальність за розміщення торгових діалогів, цифрової платформи, що з’єднує зацікавлені сторони з усього світу, щоб розпочати дискусії серед членів СОТ з критичних бізнес-питань.