ICC UKRAINE звертається з відкритим листом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля зменшити логістичні побори з українських виробників

 Ми, український бізнес засвідчуємо Вам свою повагу і звертаємось із наступним:

Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати (ІСС Ukraine), який представляє інтереси українських та міжнародних компаній, вірний своїм принципам стояти на захисті підприємництва, керуючись настановами та рішеннями Штаб-квартири ІСС, найпотужнішої бізнес Асоціації у світі звертається до Голови уряду України.

Економічна криза, що розвивається у світі через коронавірус, може мати наслідки, порівняні із сумнозвісною Великою Депресією 1929-1934 рр. Бізнес в один голос, через ІСС, міжнародну інституцію, яка об’єднує більш як 42 мільйони компаній по всьому світу, закликав Уряди всіх країн докласти максимум зусиль у боротьбі з економічними наслідками від пандемії коронавірусу COVID-19. Перед Україною стоїть завдання відновити та перезапустити економіку – тільки так можна збільшити надходження в держбюджет, забезпечити людей роботою та зарплатою. В цей час українському виробнику як ніколи потрібна державна допомога. Розвинені держави та країни, що розвиваються, витрачають колосальні кошти на підтримку національних економік – від 2,3 трлн. дол. в США до 46 млрд. дол. в Польщі. На жаль, можливості України не дозволяють подібні витрати – на порятунок економіки від кризи державою виділено 0,365 млрд. дол.

З урахуванням обмежених можливостей держави в питанні підтримки бізнес, він в праві розраховувати на не ускладнення роботи. Але на відміну від багатьох країн світу, державні монополії в Україні продовжують тиснути на вітчизняний бізнес, що знижує конкурентоспроможність вітчизняної продукції. Українські портові збори є найвищими в регіоні, «Укрзалізниця» знову обіцяє підняти тарифи на вантажні перевезення. Як свідчить практика, після попередніх підвищень скорочується товарообіг, що призводить до втрат УЗ, які та намагається знову покривати за рахунок нового підвищення. Тобто, замість підвищення ефективності діяльності та подолання корупції, «Укрзалізниця» черговий разу планує розв’язувати власні проблеми за рахунок промисловості та аграрного сектора.

ІСС Ukraine, спираючись на позицію профільних асоціацій звертається до Вас з проханням розібратися і зменшити тиск фінансових навантажень на український бізнес з боку державних транспортних монополістів, привести ці витрати до адекватних, економічно обґрунтованих розмірів, не вищих ніж в іноземних конкурентів. Просимо заборонити одноосібно, без узгодження з іншими відомствами та міністерствами підіймати тарифи, чи інші збори зі сторони державних компаній монополістів. А також активізувати роботу по створенню незалежного регулятора, який розв’язувати питання стосовно тарифів на перевезення відповідно до економічного обґрунтованих рівнів.

ІСС Ukraine готова долучитися до цієї роботи та виступити медіатором у пошуку оптимального вирішення питання з точки зору і державних інтересів і виробництва!
Ми вдячні, за ваше розуміння.

З повагою,

Президент УНК МТП (ІСС Ukraine)
Член Світової Ради МТП Щелкунов В.І.