ICC презентує 10 кроків плануз посилення протидії COVID-19

ICC оприлюднив план з 10 кроків, призначений для міністрів торгівлі G20 для швидкого реагування на COVID-19

У відкритому листі, Генеральний секретар Міжнародної торгової палати (ICC) Джон Дентон, закликав міністрів торгівлі G20 скористатися можливістю повноцінно використовувати інструменти торговельної політики для боротьби з пандемією COVID-19 та обмеження її економічних наслідків.

У відкритому листі пан Дентон написав:

«Хоча ми розуміємо, чому багато країн обмежили експорт медичних потреб, це не є ефективною відповіддю на основну проблему — дефіцит поставок, вирішити яку можна лише шляхом збільшення виробництва. Експортні обмеження роблять навпаки — вони знімають стимули для компаній масово виробляти медичне обладнання, знищуючи можливість продажу за кордон “.

“Ми спостерігаємо безпрецедентний крах ланцюгів торгівлі в багатьох секторах — з великими наслідками для зайнятості та постачання товарів”.

Пан Дентон також підкреслив, що пандемія не повинна гальмувати довгострокову реформу торговельної системи:

“Економічний спад, спричинений пандемією, потребує значного відновлення. У цей час невизначеності, керівництво вимагає не лише реагування на кризу, що знаходиться в країні, а й чіткого бачення майбутнього ».

Лист також містить конкретні рекомендації — спираючись на досвід глобальної ділової мережі ICC – застосовувати інструменти торговельної політики для прискорення товаропотоку та зменшення витрат на основні медичні засоби, а також заходи для підтримки малого бізнесу.