ICC оприлюднила план з 10 кроків рекомендацій для швидкого реагування на COVID-19

У відкритому листі, Генеральний секретар Міжнародної торгової палати (ICC) Джон Дентон, закликав міністрів торгівлі G 20 скористатися можливістю повноцінно використовувати інструменти торговельної політики для боротьби з пандемією COVID-19 та обмеження її економічних наслідків. Пан Дентон написав: «Хоча ми розуміємо, чому багато країн обмежили експорт медичних потреб, це не є ефективною відповіддю на основну проблему—дефіцит поставок, вирішити яку можна лише шляхом збільшення виробництва. Експортні обмеження роблять навпаки—вони знімають стимули для компаній масово виробляти медичне обладнання, знищуючи можливість продажу за кордон “. “Ми спостерігаємо безпрецедентний крах ланцюгів торгівлі в багатьох секторах— з великими наслідками для зайнятості та постачання товарів”. Пан Дентон також підкреслив, що пандемія не повинна гальмувати довгострокову реформу торговельної системи: “Економічний спад, спричинений пандемією, потребує значного відновлення. У цей час невизначеності, керівництво вимагає не лише реагування на кризу, що знаходиться в країні, а й чіткого бачення майбутнього ». Лист також містить конкретні рекомендації—спираючись на досвід глобальної ділової мережі ICC–застосовувати інструменти торговельної політики для прискорення товаропотоку та зменшення витрат на основні медичні засоби, а також заходи для підтримки малого бізнесу:

  1. Використання торгової політики для прискорення реагування на COVID-19

Швидкість, з якою COVID-19 перетинає кордони, вимагає настільки ж швидкої міжнародної торгівлі. Враховуючи, що медичне обладнання часто використовується за дуже складною технологією та складається з деталей, що поставляються з багатьох країн, ланцюги поставок можуть легко зламатися. У цьому контексті із метою практичної реалізації зобов’язань лідерів G20, щоб забезпечити потік життєвоважливих медичних товарів, ми закликаємо міністрів торгівлі країн G20:

а. Скасуйте тарифи на товари першої необхідності. Країни G20 повинні зробити все можливе, щоб забезпечити доступність необхідних медичних матеріалів. Міністри торгівлі повинні негайно зняти тарифні мита на всі товари, необхідні для боротьби з COVID-19, включаючи тестові комплекти, захисний одяг (наприклад, маски для обличчя і рукавички), термометри, дезінфікуючі засоби і продукти стерилізації, мило, відповідні фармацевтичні препарати, медичні вироби (такі як апарати штучної вентиляції легенів) і загальне лікарняне обладнання (основні продукти). 78 уряди оподатковують імпорт мила за ставками 15%, що є аморально в наш екстраординарний час. Не менш важливо і те, що міністри торгівлі повинні зобов’язатися не вводити ніяких торгових обмежень на основні продукти протягом усього терміну дії договору.

б. Прискорити спрощення процедур торгівлі товарами першої необхідності. Міністри торгівлі повинні створити “’зелені смуги” для забезпечення швидкого огляду і випуску необхідних товарів. У зв’язку з цим, в той час як уряди зі зрозумілих причин будуть прагнути обмежити транскордонні переміщення людей для боротьби з COVID-19, такі обмеження неповинні поширюватися на: особовий склад, де подорож необхідна для того, щоб:-розширити масштабів виробництва медичних матеріалів;- розробити, випробовувати і поширювати вакцини; або- здійснювати міжнародні перевезення таких товарів. Міністрам слід розглянути можливість прийняття спеціальних віз, дозволів на роботу і більш гнучкого підходу до правил, що дозволяють працівникам охорони здоров’я та транспорту якомога швидше перетинати кордони по можливості.

в. Усуньте експортні обмеження на основні продукти. Хоча мирозуміємо, чому багато країн обмежили свій експорт медичних товарів першої необхідності (таких як маски для обличчя, медикаменти, їх інгредієнти тощо), такі заходи вводять в оману. Фундаментальна проблема -це дефіцит, який може бути усунений тільки за рахунок збільшення виробництва. Експортні обмеження усувають стимули для компаній масово виробляти медичні препарати, обладнання шляхом перекриття експортних ринків. Потенційний ринок для 7,8 млрд осіб складає розмір внутрішнього населення. Крім того, експортні обмеження підвищують ціни, не заохочують інвестиціїі провокують відповідні заходи. І, що важливо, вони позбавляють багато країн виробляти апарати штучної вентиляції легенів (особливо в Африці, СНД, Латинській Америці, Америка, Близький Схід і Південна Азія).

г. Призупинити дію всіх національних правил державних закупівель та необхідних для держави локальних заходів, які перешкоджають транскордонному постачанню основних медичних товарів. Продовження застосування місцевих преференцій щодо закупівель призведе лише до обмеження внутрішнього доступу до поставок з урахуванням взаємо пов’язаного характеру медичних ланцюжків поставок. Міністрам торгівлі слід лібералізувати, принаймні тимчасово, правила державних закупівель, щоб полегшити збільшення інвестицій у виробництво основних медичних товарів.

  1. Продовжуйте торгівлю, щоб відновити зростання і зберегти робочі місця Ми спостерігаємо безпрецедентний обвал виробничо-збутових ланцюжків у багатьох секторах-з великими наслідками для зайнятості та пропозиції товарів. Поряд із зусиллями з розгортання торговельної політики заходи з просування цілей в галузі охорони здоров’я, політичні інтервенції також мають важливе значення для підтримки руху торгівліі забезпечення робочих місць. Тому ми закликаємо міністрів торгівлі країн G20:

 

а.Тримайте вантажі транспорту в русі. Постачальники логістичних послуг,т аких як авіа перевезення вантажів і вантажоперевезення,служби, які їх підтримують, повинні залишатися в робочому стані на весь період, як для транспортування товарів першої необхідності, так і для мінімізації шкоди світовій економіці. Такі заходи повинні бути співмірні і полегшувати переміщення товарів через кордони. Деякі країни мають повністю закриті кордони не тільки для пасажирів, але і для вантажів. Така політика може і не зупинить вірус, але дозволить людям отримувати товари першої необхідності. Міністри торгівлі повинні звернутися із закликом до країн тримати кордони відкритими для переміщення товарів і тримати баланс між спрощенням процедур торгівлі та безпекою. Аналогічним чином, міністри торгівлі повинні розглянути наступні питання: брак пілотів авіавантажних перевезень, спричинений карантинними вимогами.

б. Продовжити терміни сплати мит і зборів. Багато трейдерів, особливо дрібні підприємства, що зіткнулися з серйозними проблемами руху грошових коштів і труднощами операційної діяльності через нижчий попит і більш тривалі терміни митного оформлення. Міністри торгівлі повинні полегшити цей тягар на підприємства шляхом продовження терміну сплати всіх митних зборів, податків і зборів (починаючи з продовженням на 90днів, за умови подальшого перегляду в міру необхідності), аналогічно багато країн впроваджують відстрочку для поліпшення грошового потоку бізнесу. Міністри торгівлі повинні продовжити час, протягом якого компанії будуть реагувати на всі “паперові” запити, терміни обробки та інші нормативні вимоги.

в.Фінансовіпотоки.

Банківське ПОСЕРЕДНИЦТВО лежить в основі близько 30% фінансових операцій. Глобальна торгівля грає величезну роль в життєво важливих товарних ринках ік раїнах, що розвиваються. Ми спостерігаємо ранні ознаки “стресу” на ринку торгового фінансування, який міг би призводити до того, що важливі торговельні потоки вичерпуються, як це відбувалося в попередні економічні кризи. В якості безпосереднього пріоритету уряди країн G20 повинні зробити кроки для забезпечення того, щоб банки могли ефективно проводити операції з угодами торгового фінансування, незважаючи на перебої на робочому місці. Це могло б бути досягнуто шляхом заохочення використання цифрових документів, навіть на тимчасовій основі, відмова від правових заборон на використання цифрової торговельної документації та усунення паперової обробки трансакцій. Ми також закликаємо міністрів торгівлі країн Великої двадцятки пам’ятати про можливу необхідність якнайшвидшої політичної інтервенції для підтримки ліквідності на ринку торгового фінансування (наприклад, розширення масштабів існуючих багатосторонніх та регіональних схем підтримки банку розвитку).

3.COVID-19 не повинен перешкоджати довгостроковому реформуванню торгової системи

Стає все більш очевидним, що економічний спад, викликаний пандемією, вимагатиме значної перебудови. У цей час невизначеності лідери вимагають не тільки реагування на очевидну кризу, але і на ясне бачення майбутнього. У цьому контексті ми просимо міністрів торгівлі G20 знову заявляти про заходи, що вживаються у контектсі КОВІД-19:

а. ​В​себічно реформувати СОТ. Ця пандемія не надала підстав для того, щоб ширше реформувати багатосторонню торгову систему. У всякому разі,криза тільки підкреслює як глобальні торговельні правила все більше розходяться з реаліями сучасної економіки. Міністрам торгівлі слід підтвердити свою прихильність у подальшому просуванню багато стороннього підходу.

б.​ Прискорити перехід до цифрової торгівлі. Пандемія COVID-19-це нагадування про важливість розробки амбітних глобальних рамок для забезпечення цифрової торгівлі. Незапланований перехід світу до віддаленої роботи, транскордонних послуг електронної охорони здоров’я т апослуг онлайн доставки демонструють актуальність прийняття правил СОТ щодо цифрових технологій у XXI столітті. Тому міністри торгівлі повинні визнати:обов’язковість підписання угоди з торговельних аспектів електронної комерції, на загальних правилах для забезпечення відкритого, недискримінаційного доступу до електронної комерції, з підтримкою цифрових ринків. Це вже не просто питання засобів до існування, а питання життя і смерті.

в. Запровадити цифрову торгівлю через стандартизацію.

КризаCOVID-19 це теж можливість для того, щоб G20 сприяла більшій економічній інтеграції через розвиток відкритих ринків торгового стандарту. Вже зараз робляться великі міжгалузеві зусилля, такі як Ініціатива з цифрових торговельних стандартів (DSI), яка може допомогти перейти від аналогової торгівлі до цифрової. DSI ICC просуває цифрову торгівлю через розвиток відкритої торгівлі та технологічні стандарти для сприяння інтероперабельності-це тим більш важливо, щоб з’єднати цифрові“острови”, враховуючи, що в даний час світ все частіше торгує онлайн. Ця Дорожня карта пропонує шлях до максимізації результатів для здоров’я при мінімізації економічного збитку.