Як "робити гроші"?

Ці правила, відомі як «12 правил успіху Кессона», допомагають людям, які мають капітал, не втратити його.

1. Вкладати гроші треба тільки в те, в чому розбираєшся

Не треба відчувати жодних ілюзій, що будь-яка справа, в яке вклали гроші, принесе прибуток.

2. Не можна вкладати гроші під тиском

Вас умовили, вас обдурили на вас натиснули. Ні, це ви дозволили себе вмовити, обдурити, натиснути. Хоча відразу було ясно, що якщо на вас тиснуть, а ви внутрішньо чините опір, то не ваші інтереси тут відстоюють. У світі дуже багато шахраїв, які "заробляють" гроші таким способом.

3. Гроші треба робити на власності, а не на планах

Власність, за твердженням Кессон, має невід'ємну цінність. Власність існує реально сьогодні і буде реальна завтра. Її завжди можна перетворити на гроші: продати, закласти, здати в оренду.

4. Гроші треба вкладати в те, що можна потім продати

Щоб покупка не стала «мертвим вантажем», треба пам'ятати, що ваше ставлення до предмета покупки може скоро змінитися, і ви захочете його позбутися. Чим вище унікальність речі, яку ви купили, тим складніше буде її потім продати. Звичайну річ продати завжди легше.

5. Забирайте свій прибуток

У бізнесі найголовніше - це отримання прибутку. Якщо ви завтра пошкодуєте, що не продали щось сьогодні, це означає, що ви упустили прибуток.

6. Прислухайтеся до порад свого банкіру

Фінансові справи - це дуже заплутаний клубок ниток, який розплутати до кінця не може жодна людина. Але є люди, наприклад, банкіри, які займаються цією справою все своє життя і тому знають про нього більше вас. Довіряйте їм.

7. Купувати треба під час зниження цін, а продавати під час підвищення

Здається, тут все зрозуміло.

8. Тримайте гроші весь час в обороті

Найголовніше правило фінансів - тільки рух капіталу приносить прибуток. Для того щоб збільшити розміри капіталу, не вдаючись до позик, треба просто збільшити швидкість його обороту. Треба вчитися продавати. Це краще, ніж платити відсотки.

9. Беріть в борг стільки, скільки зможете вкласти в справу

Бізнесмен повинен мати сміливість, щоб брати кредит. При цьому, звичайно, доводиться ризикувати. Але без ризику можна тільки зберегти те, що є, але ніяк не примножити. Просто гроші не принесуть прибуток. Гроші, помножені на мізки. Треба думати, як використовувати капітал і який капітал потрібен.

10. Беріть в борг для розвитку, а не для хвастощів

Багато фірм "пішли з молотка" саме тому, що не змогли відрізнити одне від іншого. Розвиток пов'язаний з розширенням масштабів збуту, а хвастощі - з бажанням пустити пил в очі.

11. Ніколи не давайте в борг

Це не приносить ні прибутку, ні подяки. Навпаки, упускається можливість отримати прибуток.

12. Робіть ставку на галузь і спостерігайте за коливаннями цін

Заздалегідь ясно, що це правило буде не для всіх. Воно означає наступне. Всі галузі переживають у своєму розвитку спади і підйоми. Якщо купити акції кращого підприємства гіршій галузі в період падіння цін, то можна очікувати хороших прибутків в майбутньому.