Президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов виступив на спільному заході глав урядів держав-членів ГУАМ

Президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати, Голова ділової ради ГУАМ Володимир Щелкунов у своєму виступі чітко визначив основні напрямки, які потребує бізнес для того щоб значно пожвавити взаємовигідне співробітництво у межах об’єднання. Український бізнес в особі керівників провідних громадських бізнес асоціацій донесли до керівників Урядів держав учасниць ГУАМ спільні прагнення ділових кіл.

Зустріч очільників Урядів держав учасниць об’єднання традиційно проходить в країні яка головує в ГУАМ. З 1 січня 2019 року очолює цю місію Україна. З нового року свої повноваження в Організації за демократію та економічний розвиток передає Азербайджану.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук радо вітав своїх колег -. Прем’єр-міністра Грузії Ґіорґія Ґахарію, Прем’єр-міністра Республіки Молдова Йона Кіку, Віце-прем’єр-міністра Азербайджанської Республіки Алі Ахмедова, інформує Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Глави делегацій акцентували увагу на посиленні динаміки розвитку економічної співпраці країн-учасниць Організації.

«Основною спільною метою держав-членів ГУАМ є зміцнення нашого економічного співробітництва. Для цього ми маємо виконати низку завдань. По-перше, створити інструменти функціонування зони вільної торгівлі. Створення ЗВТ є безумовним пріоритетом в умовах триваючої кризи в світовій економіці та значного зниження показників товарообігу. По-друге, на практиці реалізувати концепцію транспортного коридора ГУАМ. По-третє, посилити режим вільної торгівлі між нашими країнами шляхом взаємної лібералізації ринку послуг», – зазначив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За результатами зустрічі глави делегацій підписали Спільну заяву, в якій визначено чіткий намір відповідних держав вживати заходів для реального зміцнення економічного співробітництва держав-членів та збільшення обсягів товарообігу.

Очільники митних адміністрацій держав-членів ГУАМ підписали два протоколи про наміри: щодо використання блокчейн-технологій у процесі верифікації сертифікатів походження товарів, а також щодо взаємного визнання Уповноважених Економічних Операторів.

«Найближчим часом ці протоколи про наміри будуть реалізовані. Обидва документи дуже важливі для налагодження ефективної роботи митниці та оперативного проходження товарами державних кордонів. Я впевнений, що це значно спростить торгівлю між нашими державами», – підкреслив Глава Уряду України.