Керівництво ICC Ukraine взяло участь в парламентських слуханнях на тему: «побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в україні»

За словами Дарії Заболотньої, генерального секретаря ІСС Ukrraine ця тема є актуальною не тільки для України. В штаб-квартирі ІСС, під час Асамблеї обміну досвідом між Національними комітетами МТП, де брала участь українська делегація ця проблема розглядалася на окремій панелі.  Саме ІСС стала ініціатором програми BASCAP,  ще у 2011 році, яка вже сьогодні перетворилася в міжнародний форум, учасниками якого стали підприємства з різних держав, що працюють у всіляких сферах економіки, мета якого продемонструвати суспільству і урядовим організаціям розміри негативних наслідків від порушення прав інтелектуальної власності внаслідок піратства і випуску контрафактної продукції. «Тому ця проблема для нас знайома, і ми займаємось нею вже не один рік»,- зазначила Дарія Олегівна.

Відкриваючи Парламентські слухання, Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив сподівання, що обговорення буде продуктивним, оскільки за результатами слухань буде напрацьовано дорожню мапу, яка буде проведена через відповідний комітет і стане дороговказом для подальшої роботи над вдосконаленням законодавчої бази у сфері інтелектуальної власності.

«Питання інтелектуальної власності її роль і розуміння для економіки є одним з найбільш визначальних», – зазначив Руслан Стефанчук.

Він наголосив, що аналіз економік найбільш потужних світових держав показує, що складова інтелектуальної власності у ВВП становить до 40%, відповідно, говорячи про ситуацію в Україні, «ми маємо визнати, що у нас не створено всі умови для визначення, комерціалізації захисту відповідного права інтелектуальної власності».

Руслан Стефанчук поінформував: «Вже розроблено проект Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні на період 2020-2025 рік, який визначає візію та перспективи національної системи інтелектуальної власності, стратегічні цілі, шляхи їх досягнення та дії щодо їх реалізації».

На засіданні виступили: представники державних установ, які опікуються питаннями інтелектуальної власності в Україні, Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Верховного суду України, міжнародних організацій, наукових установ, громадських організацій, юристи, представники бізнесових асоцій.

У Парламентських слуханнях взяли участь заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович. Він розповів про законодавство, яке напрацьовується Міністерством у сфері інтелектуальної власності.

Перший заступник Міністра культури, молоді та спорту України Анатолій Максимчук наголосив на важливості питань інтелектуальності власності для міністерства та основні завдання у цій сфері.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович розповів про ситуацію в Україні з інноваціною діяльністю та правами інтелектуальної власності в сфері науки, зокрема, винаходів.

Начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександр Гринчак наголосив на важливості захисту інтелектуальної власності для інвестиційної привабливості країни. Він навів статистику реєстрації та розкриття злочинів у цій сфері.