12 досягнень ІСС щодо вирішення суперечок у 2019 році

Вирішення комерційних суперечок є ефективним та економічно обґрунтованим пріоритетом ІСС, оскільки воно просуває нашу мету забезпечити мир, процвітання та можливості для всіх.

Наші інституції вирішення спорів виходять далеко за межі управління справами, включаючи новаторські дискусії та заходи, які спрямовують майбутній хід вирішення суперечок, залучення до арбітражу та користувачів з питань АРС у всьому світі та заохочення молодого у цьому питанні.
Ми зібрали 12 найважливіших прикладів напруженого року ІСС, які демонструють масштаб та вплив нашої роботи щодо вирішення суперечок.

1. Було поставлено новий рекорд кількості арбітражних рішень

Міжнародний арбітражний суд (ICC Court) Міжнародної торгової палати оголосив, що зареєстрував у 2018 році загалом 842 нові справи — другий за величиною загальний обсяг зареєстрованих справ за всю історію. Статистичний звіт щодо вирішення суперечок за 2018 рік також показав цифри, які показували зусилля суду ICC щодо подальшого підвищення ефективності, різноманітності та прозорості. ICC також нещодавно оголосила рекордні показники цифр вирішення суперечок за 2019 рік.

Президент суду ICC Алексіс Мурр заявив, що постійне зростання відображає глобальні зусилля ІСС щодо рівня довіри до наших високоякісних, безпристрасних послуг, що підтримують торгівлю та інвестиції у нинішні часи”.

2. ICC був визнано глобальним нормотворцем у галузі міжнародного економічного права

ICC було залучено як Amicus Curiae у двох гучних слуханнях, щоб надати правові висновки щодо третіх сторін. ICC намагалася допомогти Верховному суду Сполученого Королівства визначити, коли арбітр повинен розкривати інформацію, яка може оскаржити його безсторонність, а Верховним судом Єгипту розглянути визначення арбітражної установи. Під час останнього слухання Верховний суд Єгипту послався на парламентські дебати щодо закону про арбітраж Єгипту, в яких делегат до уряду назвав Суд ICC “глобальним орієнтиром для арбітражних установ”.

3. Було покращені навички посередників молодого покоління

Найбільша освітня подія ICC року — Міжнародний конкурс комерційної медитації ICC, зібрав студентів з 32 країн світу, щоб випробувати свої навички посередництва в імітованих ситуаціях, заснованих на реальних випадках. 65 студентських команд керували понад 150 встановлених фахівців з АДР, які щороку беруть участь у змаганнях як добровольці-посередники та судді — гарантуючи, що майбутнє медіації буде в хороших руках.

4. Було проведено Форум молодих арбітрів

Мережа Форуму юних арбітрів ICC що практикуть (YAF), що складається з понад 10 000 членів, оголосила регіональним представникам новий дворічний мандат.

5. Була підвищена обізнаність стосовно стратегічного значення арбітражу в Африці

У червні у Лагосі, Нігерія, відбулося четверте засідання Африканської конференції ICC з міжнародного арбітражу. Організована ICC Нігерія, щорічна подія сприяла підвищенню обізнаності щодо стратегічного значення арбітражу в процесі вирішення суперечок в Африці та за її межами. Крім того, Комісія ICC Africa, створена з метою прямого координування розширюваного спектра діяльності та зростання на континенті, продовжувала свою роботу шляхом таких заходів, як визначення напрямів співпраці між ICC Belt та Комісією дорожнього руху.

6. Була запущена нова програма ICC DRS

Допомагаючи користувачам та фахівцям у вирішенні суперечок у цифрову епоху, було запущено абсолютно новий мобільний додаток для швидкого та зручного доступу до правил та інформації ICC від Міжнародного арбітражного суду ICC та Центру з питань АРС.

7. ІСС стала уповноваженою установою відповідно до домовленостей між Китаєм та Гонконгом

ICC був визначена уповноваженою установою відповідно до домовленостей між Китаєм та Гонконгом про тимчасову правову допомогу. Алексіс Мурр, президент суду ICC, заявив, що розвиток подій “ще більше підвищить привабливість арбітражу ICC у справах, що стосуються китайських сторін”.

 8. Було опубліковано новий інструментарій для упорядкування вирішення суперечок стосовно кліматичних питань

Оскільки очікується, що кількість кліматичних суперечок зросте в найближчі роки, ICC випустив практичний інструментарій для користувачів та практиків, які працюють над цими спеціалізованими справами. Вирішення спорів, пов’язаних зі зміною клімату, шляхом арбітражу та доповіді щодо АРС було розпочато в Парижі в листопаді й запланувало проведення другого заходу, який відбудеться в Нью-Йорку 21 січня. Документ не лише пояснює, чому арбітраж та АРС працюють у вирішенні суперечок, пов’язаних зі зміною клімату, але також охоплює визначення спорів, пов’язаних зі зміною клімату, включає приклади, що демонструють реальні сценарії, надає рекомендації щодо конкретних особливостей для ефективного вирішення суперечок подібного характеру та забезпечує зразок юридичних формулювань.

9. Було відсвятковано 40-річчя Інституту ICC

17 грудня Інститут світового господарського права відзначив 40 років під час їх щорічної конференції. Аналітичний центр ICC був створений у 1979 році за ініціативи П’єра Лаліва, Сержа Лазареффа та Іва Дерейна, колишнього генерального секретаря суду ICC та партнера-засновника юридичної фірми Derains & Gharavi. Їх метою було стимулювати інновації у розвитку права та глобальної ділової практики за допомогою досліджень та тренінгів. Попри те, що багато чого змінилося від часу заснування, Інститут ICC продовжує розвиватибільш широкийспектр знань закону та практики глобального бізнесу шляхом досліджень та нарощування потенціалу.

10. Відбулося нагородження майстерності юридичних новацій

Інститут ICC назвав лауреата Премії Тобіаса Лутці за його дисертацію щодо регулювання Інтернету через міжнародне приватне право. Всього 18 заявок надійшло на отримання цієї поважної премії Інституту. Пан Лутці сподівається, що його робота допоможе підкреслити важливість пошуку рішень для вирішення сьогоднішньої юридичної напруги, що виникає внаслідок використання Інтернету, та подальшого наукового обговорення. Наступний конкурс відбудеться у 2021 році.

11. Були створені умови для наближення служби ІСС для врегулювання суперечок у всьому світі

Реєстр високоякісних заходів ICC забезпечив, щоб користувачі та фахівці з вирішення суперечок у всьому світі йшли в ногу з новітніми розробками в цій галузі. Від Абу-Дабі до Токіо в усіх регіонах світу проходили спеціалізовані тренінги, проведення мережних заходів, щорічні регіональні конференції та інші заходи ICC.

12. Всі кроки робилися з врахуванням нових реалій використання соціальних мереж

2019 рік став чудовим роком для взаємодії з послідовниками вирішення суперечок ICC у нашому діапазоні облікових записів соціальних медіа. Величезне спасибі нашим близько 50 000 підписників за їх взаємодію через спеціальні профілі LinkedIn, Facebook та Twitter.